kyslikovy koncentrator DeVilbiss 525 649 EUR, Philips EverFlo 699EUR, Kroeber 833EUR, Weinmann Oxymat 3 peletove kotle pelety brikety bezpecnostne kamery bezpecnostna kamera IP sledovanie domu bytu objektov cez internet na telefone, LED CREE XM-L T6 , digitalne vahy, 5-HTP 5HTP NOW Himalaya Dr Best

NAJ výživové doplnky

Melatonín 5 mg x 120 tabliet 

Vaša cena:
Bežná cena:32,00 €
Ušetríte - zľava:59.38% / 19,00 €
Dostupné množstvo:2
Množstvo:
Melatonín 5 mg x 120 tabliet

Melatonín je prírodný hormón regulujúci ľudské biologické hodiny, hormón mladosti a kontroluje rytmus zdravého spánku a bdenia.

Melatonín je silný antioxidant endogénneho typu, ktorý zabezpečuje zdravý spánok, povzbudzuje imunitný systém a znižuje riziko výskytu rakoviny prsníka. Hormón melatonín patrí k endogénnym antioxidantom, čo znamená, že na rozdiel od známych antioxidantov, ako sú vitamíny C, E či betakarotén, ho organizmus nezískava zo stravy, ale tvorí si ho sám – za šera, pri stmievaní – v malom mozgu z hormónu serotonín, ktorý je zdrojom dobrej nálady a celkovej telesnej pohody.

Podľa názoru vedcov má melatonín silné antioxidačné účinky a významným spôsobom chráni pred chorobami srdca, rakovinou a očným zákalom. Dokáže totiž neutralizovať účinky stresu a podporovať imunitný systém.

Hladina melatonínu s pribúdajúcim vekom enormne klesá. Už na začiatku dospelosti je 4-násobne nižšia ako u 3 ročného dieťaťa. V strednom veku je už 8-násobne nižšia, a v staršom veku klesá hlboko pod jednu desatinu z pôvodnej hodnoty.

Dávkovanie: pol tablety 3 hodiny pred spaním alebo 1 tabletu 30 až 60 minút pred spaním

Min. trvanlivosť do 01 / 2019

 

 

« späť