kyslikovy koncentrator DeVilbiss 525 649 EUR, Philips EverFlo 699EUR, Kroeber 833EUR, Weinmann Oxymat 3 peletove kotle pelety brikety bezpecnostne kamery bezpecnostna kamera IP sledovanie domu bytu objektov cez internet na telefone, LED CREE XM-L T6 , digitalne vahy, 5-HTP 5HTP NOW Himalaya Dr Best

NAJ výživové doplnky

Čaga Chaga 1000 mg x 60 kapslí 

Vaša cena:
Bežná cena:31,00 €
Ušetríte - zľava:38.71% / 12,00 €
Dostupné množstvo:2
Množstvo:
Čaga Chaga 1000 mg x 60 kapslí

Čaga, Chaga alebo Rezavec šikmý (inonotus obliquus) rastie hlavne na brezách východnej Európy a ruskej Sibíri. Obyvatelia Sibíri z nej varia odvary k liečbe nádorov a nazývajú ju „Dar od Boha“.

Ide o liečivé huby, ktoré majú silné antioxidačné vlastnosti a dokážu nás rýchlo postaviť na nohy aj po ťažkej noci, upokoja a normalizujú trávenie. Bolo preukázané že 1g čagy má rovnakú antioxidačnú silu ako 1,5kg čučoriedok, resp. 2kg goji!

Nevýznamnejšou účinnou látkou chagy je kyselina betulinová, ktorú chaga „vysáva“ práve z brezy. Od 90 rokov je táto látka študovaná pre svoje protinádorové a antivírusové účinky. Predovšetkým jej schopnosť apoptózy alebo procesu bunkovej „samovraždy“.

Ide o proces, v ktorom biochemické reakcie dovedú rakovinovú bunku k naprogramovanej smrti. Skúmajú sa tiež jej antiparazitické a protizápalové účinky. Medzi ďalšie terapeuticky významné látky Chagy patria polysacharidy, antioxidanty (melanín) a steroly.

Táto huba má veľmi významné postavenie v prírodnom liečiteľstve. Hlavnou obsahovou skupinou z hľadiska farmakognózia sú fenolové zlúčeniny a chinóny, ktoré predstavujú silné antioxidanty (tieto látky, ako je celkom dobre už známe, spomaľujú proces stárnutia a pomáhajú chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi).

Druhou významnou skupinou sú triterpény. V tradičnom ľudovom liečiteľstve sa Chaga používa v prípade žalúdočných ťažkostí (zápal žalúdka, dvanástorníka alebo čriev, žalúdočné vredy), pri chorobách, ako sú choroby pečene, či ako doplnok liečby psoriázy. Rovnako je uvádzané jej pôsobenie - celkovo tonizujúci, adaptogénny a posilňujúci imunitu.

V súčasnej dobe je liečivá huba chaga stredom pozornosti vedcov pre potencionálnych protirakovinové účinky (malo by sa to týkať niektorých obsiahnutých látok, ako sú betulín či inotodiol). Extrakt z huby je skúmaný kvôli možnosti zastaviť rast rakovinových buniek.

Dávkovanie: 1 kapsula denne s jedlom

Min. trvanlivosť do 03 / 2019

« späť