kyslikovy koncentrator DeVilbiss 525 649 EUR, Philips EverFlo 699EUR, Kroeber 833EUR, Weinmann Oxymat 3 peletove kotle pelety brikety bezpecnostne kamery bezpecnostna kamera IP sledovanie domu bytu objektov cez internet na telefone, LED CREE XM-L T6 , digitalne vahy, 5-HTP 5HTP NOW Himalaya Dr Best

NAJ výživové doplnky

Propolis extra silný 500 mg x 90 vegetariánskych kapslí 

Vaša cena:
Bežná cena:42,00 €
Ušetríte - zľava:69.05% / 29,00 €
Dostupné množstvo:2
Množstvo:
Propolis extra silný 500 mg x 90 vegetar

Propolis je druh lepidla, ktoré vytvárajú včely zo živice stromov ako je topoľ, breza alebo pagaštan konský. Včely zozbierajú živicu, ktorú zmiešajú s nektárom, ktorý samé vylučujú. Následne ho zoberú späť do úľa, kde sa používa na sterilizáciu úľa a ako tesnenie. Včelí propolis dekontaminuje úľ, čo znamená, že včely sú viac odolné voči vírusom a baktériám spôsobujúcich infekcie a choroby.

Propolis obsahuje veľké množstvo minerálov vrátane vápnika, horčíka, fosforu a draslíka. Rovnako ako beta karotén, bioflavonoidy, vitamíny B1 a B2. Ako koncentrovaný zdroj bioflavonoidov (obsahuje ich viac ako pomaranče) môže propolis pomôcť posilniť kapilárne steny a spojivové tkanivá, zvyšujú vstrebávanie vitamínu C a zohráva podpornú úlohu pri znižovaní respiračných infekcií, krvácaní ďasien, zápaloch kŕčových žíl a mnohých ďalších zdravotných problémoch .

Celkom je možné konštatovať, že propolis je prírodná mimoriadne vyvážená látka, veľmi vhodná na liečebné použitie, zvlášť preto, že ako komplex vykazuje propolis mohutné antibiotické pôsobenie. Zistilo sa, že všetky druhy propolisu sú približne rovnocenné. Bolo tiež vedecky dokázané, že propolis pôsobí nie len antibioticky, ale navyše zvyšuje obranné schopnosti organizmu. Propolis je biologicky neškodný a v bežnom dávkovaní je prakticky netoxický , takže bez vedľajších účinkov môže byť i dlhodobo užívaný.

Propolis sa veľmi dobre kombinuje s inými antibiotikami a zvyšuje ich pôsobenia. Tiež sa preukázalo účinné pôsobenie propolisu na chrípkové a herpetické vírusy. Ak zhrnieme všetky účinky propolisu, sú to tieto:

a) baktericídne - ničí a usmrcuje baktérie

b) bakteriostatické - brzdia rast baktérií

c) anestetické - tlmí citlivosť a bolesť

d) stimulačné - povzbudzuje imunobiologický systém organizmu

e) antitoxické - ruší účinky niektorých jedov a bakteriálnych toxínov

f) antivírusové - proti niektorým vírusom

g) antimykózny - zastavuje rast a ničí niektoré plesne.

h) antiflogistický - protizápalový

i) dermatoplastický - podporuje hojenie rán

j) tlmí účinok škodlivého žiarenia na organizmus.

Upozornenie:

Včelie produkty môžu u niektorých ľudí vyvolať alergickú reakciu! Prestaňte s užívaním, pokiaľ k tomu dôjde a vyhľadajte svojho lekára. Ak ste tehotná, chystáte sa otehotnieť alebo dojčíte, pred použitím sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Dávkovanie: 1 kapsula denne

Min. trvanlivosť do 03 / 2018
« späť