kyslikovy koncentrator DeVilbiss 525 649 EUR, Philips EverFlo 699EUR, Kroeber 833EUR, Weinmann Oxymat 3 peletove kotle pelety brikety bezpecnostne kamery bezpecnostna kamera IP sledovanie domu bytu objektov cez internet na telefone, LED CREE XM-L T6 , digitalne vahy, 5-HTP 5HTP NOW Himalaya Dr Best

NAJ výživové doplnky

Chlorella 500 mg x 200 tabliet 

Vaša cena:
Bežná cena:38,00 €
Ušetríte - zľava:52.63% / 20,00 €
Dostupné množstvo:2
Množstvo:
Chlorella 500 mg x 200 tabliet

Chlorella je sladkovodná riasa (Chlorella vulgaris). Je to jedna z najviac na živiny bohatých potravín, ktoré sú k dispozícii. Obsahuje takmer všetky vitamíny a minerálne látky potrebné v ľudskej strave, rovnako tak aj vysokú koncentráciu antioxidantu chlorofylu. K nim sa pridávajú bohaté bielkoviny a enzýmy, ako pepsín a chlorophyllase. Bunky chlorelly majú tuhé vonkajšie steny, ktoré môžu inhibovať absorpciu svojich živín pri trávení. Pestuje sa na ostrove v Juhočínskom mori.

Chlorella, zázračná riasa

V čase, keď v rozvojových krajinách stúpal počet hladujúcich obyvateľov sa hľadali nové zdroje kvalitných bielkovín. Vedci sa zamerali najmä na riasy, zelené vodné rastliny s rýchlym rastom a vysokým obsahom cenných látok. Mimoriadne významné bolo zistenie, že riasy dokážu pri fotosyntéze využiť dodávanú energiu slnečného žiarenia za vegetačnú sezónu až desaťkrát lepšie než iné rastliny. Ďalšou výhodou rias je ich úplné využitie, pretože nevznikajú žiadne menej hodnotné vedľajšie produkty, ako napríklad odumreté listy či korene. Nezanedbateľnou výhodou je aj to, že pri kultivácii nedochádza k žiadnym stratám živín či k ich znehodnoteniu. Po týchto zisteniach vznikli koncom päťdesiatych rokov výskumné pracoviská nielen v USA, ale aj v Japonsku, Nemecku či Izraeli. Ich cieľom bolo zistenie, ako sa dajú tieto riasy pestovať, napríklad pri umelom osvetlení. Vedci prišli aj na široké využitie týchto rastlín, napríklad vo výžive, medicíne, farmaceutickom priemysle či kozmetike.

Jednou takouto významnou riasou je aj chlorella. Je to jednobunková sladkovodná riasa, ktorá žije na zemi od praveku v takmer nezmenenej forme. Chlorella za výhodných podmienok rastie veľmi rýchlo. Za tri až šesť hodín sa jej hmotnosť zdvojnásobí. Objavil ju mikrobiológ M. W. Beijernick.

Účinky

Chlorella obsahuje mnoho vitamínov, minerálov, aminokyselín, stopových prvkov a je najbohatším zdrojom chlorofylu na zemi. Vďaka týmto látkam pôsobí proti stresu, omladzuje organizmus, stimuluje rast a vývoj človeka, podporuje trávenie, pôsobí preventívne proti rakovine, zmierňuje zápaly, alergie či vredy, chráni srdce i cievy, pomáha diabetikom, čistí ľudský organizmus, zvyšuje imunitu, ale aj sexuálnu výkonnosť.

Dôležitým účinkom chlorelly je aj jej zásadotvornosť. Čo to znamená? V súčasnej dobe je vplyvom zlého stravovania ľudský organizmus prekyslený. To spôsobuje mnoho chorôb, pretože naša krv musí mať zásaditosť 7,4. Pokiaľ ju nemá, vezme si ju z iných častí organizmu, napríklad úst. To spôsobuje napríklad kazovosť zubov, krvácanie ďasien či zápach z úst. Mnoho ľudí preto kupuje lieky proti prekysleniu organizmu či páleniu záhy. Minú na to viac než 3 milióny eur. Tieto lieky neutralizujú žalúdočnú kyselinu, avšak potom, keď je potrebná na trávenie, chýba. Potraviny tak putujú do čriev zle strávené. Chlorella naopak vyrovnáva kyslosť bez vedľajších účinkov.

Dávkovanie: 6 tabliet denne

Min. trvanlivosť do 04 / 2018

 

« späť