kyslikovy koncentrator DeVilbiss 525 649 EUR, Philips EverFlo 699EUR, Kroeber 833EUR, Weinmann Oxymat 3 peletove kotle pelety brikety bezpecnostne kamery bezpecnostna kamera IP sledovanie domu bytu objektov cez internet na telefone, LED CREE XM-L T6 , digitalne vahy, 5-HTP 5HTP NOW Himalaya Dr Best

NAJ výživové doplnky

Spirulina 500 mg x 360 tabliet 

Vaša cena:
Bežná cena:39,00 €
Ušetríte - zľava:51.28% / 20,00 €
Dostupné množstvo:2
Množstvo:
Spirulina 500 mg x 360 tabliet
Spirulina je mikroskopická sladkovodná riasa (Arthrospira platensis). Je to jedna z najviac na živiny bohatých potravín, ktoré máme k dispozícii. Je vynikajúcim zdrojom bielkovín, ktoré obsahujú všetkých osem esenciálnych aminokyselín vo vysokých koncentráciách. Tiež obsahuje oveľa viac vitamínov ako mrkva a až 50-krát viac železa ako špenát. Spirulina má vysoký obsah chlorofylu a ďalších antioxidantov. Pestuje sa na ostrove v Juhočínskom mori.

Táto zelená riasa sa môže pochváliť najmä vysokým obsahom bielkovín, vďaka čomu je radená na popredné miesta medzi potravinami s ich najvyšším obsahom, pretože tvoria až 60% jej obsahu.

Okrem toho je aj zdrojom:

  • mnohých minerálov: obsahuje veľa železa, ale napríklad aj kremík, vápnik, či horčík,
  • cenných fytonutrientov (cenné výživné látky), ktoré neobsahuje nijaká iná zelená rastlina,
  • obsahuje betakarotén, ktorý je omnoho účinnejší, ako betakarotén izolovaný v syntetických doplnkoch výživy,
  • neobsahuje celulózu, čo znamená, že v ľudskom tele je stráviteľná na 85 – 95 %,
  • obsahuje chlorofyl – čistí a detoxikuje organizmus,
  • esenciálne a neesenciálne aminokyseliny,
  • cenné enzýmy,
  • množstvo vitamínov, napr. cenný vitamín B12,
  • fykocyanín – má výrazné antioxidačné, antikarcinogénne a protizápalové účinky, pomáha tvorbe kmeňových buniek a výrazne stimuluje imunitu,

Spirulina je vďaka svojmu obsahu vhodná najmä pre osoby trpiace nedostatkom vitamínov, minerálov, ale aj pre vegetariánov, vegánov, makrobiotikov, ľudí vyznávajúcich zdravý životný štýl, no taktiež pre športovcov, či ľudí v rekonvalescencii. Spirulinu môžu užívať aj deti, ale je vhodná napríklad aj pre dojčiace matky, nakoľko podporuje tvorbu materského mlieka.

V posledných rokoch je táto riasa využívaná aj ako doplnok pri chudnutí. Rýchlo sa v tele vstrebáva a podporuje zvýšenie hladiny cukru v krvi, vďaka čomu znižuje chuť do jedla. Obsah 1 gramu Spiruliny sa vyrovná tým živinám, ktoré sa nachádzajú až v 1 kilograme zeleniny, čím telu zabezpečí všetky živiny aj počas diéty.

Dávkovanie: 3 tablety denne

Min. trvanlivosť do 01 / 2019

 

 

« späť